top of page

Domki na Mazurach

Ewa Makowska
ABOUT

ABOUT

Tu masz szansę na dobry kontakt z naturą, 

blisko lasów i jezior, z dala od tłumu, zgiełku

i szybkiego tempa w codziennym życiu.

      Zapraszam do Worlin, do domku letniskowego nad jeziorem Łoby z prywatnym zejściem do czystego jeziora. Możesz tu popływać łódką, poopalać się, powędkować, cieszyć przy ognisku, grillu tuż nad brzegiem. Łagodne wejście do jeziora umożliwia idealny wypoczynek również najmłodszym turystom. 

Do zobaczenia

Ewa Makowska

OFERTA

OFERTA

Domki na Mazurach dla 6/12/ (domek bliźniak - 2 niezależne części).

Jedna część domku to:
PARTER:
- duży salon kominkiem, kanapą dwuosobową/wersalką, tv,
- kuchnia z podstawowym wyposażeniem (kuchnia elektryczna, lodówka, mikrofalówka, naczynia),
- łazienka z prysznicem.
PIĘTRO:
- sypialnia z jednym łóżkiem dwuosobowym,
- sypialnia z trzema łóżkami jednoosobowymi/dwoma łózkami jednoosobowymi i wersalką,
- łazienka.

Na tarasie można podziwiać wschody i zachody słońca, spędzić czas przy grillu.... Na terenie posesji znajdują się duże huśtawki, piaskownica dla dzieci.

 

Wynajmuję całość domku lub jego jedną część. Nie ma w ofercie wynajmu pojedynczych miejsc.

UDOGODNIENIA

UDOGODNIENIA

Łódź wiosłowa
Kąpielisko
Pomosty
Piaskownice
Huśtawki
Grill
Ognisko
Wędkowanie
Tarasy
Miejsce parkingowe
Kominek
Ogrzewanie kominkowe

W OKOLICY

Jazda konna
Kino
Restauracje
Narty wodne
Wypożyczalnia rowerów
GALERIA

GALERIA

WORLINY I OKOLICE

WORLINY I OKOLICE

Wieś Worliny w województwie warmińsko-mazurskim położona jest w gminie Łukta, powiecie ostródzkim. Leży nad dwoma jeziorami: Isąg i Łoby, otoczona lasami.

ODLEGŁOŚCI:

- Łukta - 5 km 
W Łukcie można zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze, posilić się w restauracji, zjeść pyszne lody w kawiarni, wybrać się do Gminnego Ośrodka Kultury do kina, biblioteki... 

18 km2 pow. gminy stanowią wody. Kilka dużych, rynnowych jezior, takich jak: Isąg, Marąg, Gil, Długie, Łoby, Tabórz, Ruskie i Szeląg, ok. 200 małych jeziorek i oczek wodnych - jak szafiry - rozsianych pośród lasów i pól, zaprasza do wędkowania i rekreacji. 90% obszaru gminy Łukta objęte jest strefą krajobrazu chronionego.

W gminie występuje wiele gatunków zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem, m.in: żółw błotny, rybołów, orzeł bielik, żuraw, wydra, bóbr, niektóre sokoły, puchacze. Występują także gatunki rzadko spotykanych ptaków takich jak perkozy, kormorany, kruki, bociany, czaple, gęsi, kaczki oraz duże skupisko orlika krzykliwego.

Znajdują się tutaj trzy rezerwaty przyrody:

Rezerwat Sosny Taborskiej - w pobliżu wsi Tabórz rosną sosny "masztowe" o wys. 40 metrów, niektóre z nich liczą nawet 250 lat. Ich pnie w epoce żaglowców zrobiły karierę jako najdoskonalszy materiał na maszty.

Rezerwat "Ostoja Bobra" na rzece Pasłęce i jeziorze Isąg, gdzie jest wspaniała dzika przyroda i przy odrobinie szczęścia można spotkać tam bobra.

Rezerwat "Wyspa Lipowa" nad jeziorem Marąg, który jest rezerwatem krajobrazowym, porośniętym starymi lipami, gdzie gniazduje duża kolonia kormoranów i czapli siwych. 

- Gietrzwałd - 10 km 
Warto zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie - neogotycki kościół z XV w.

W Naterkach mogą zrelaksować się miłośnicy gry w golfa, a w Karczmie Warmińskiej w Gietrzwałdzie można wziąć udział w prawdziwej biesiadzie z prezentacją lokalnego rękodzieła.


- Morąg - 22 km 
Rozlewisko Morąskie (użytek ekologiczny) - kiedyś Jezioro Morąskie. 
Jest to ekosystem bagienny z licznymi gatunkami roślin wodno–błotnych, a także miejsce gniazdowania ponad 150 gatunków ptaków (aż 18 spośród gniazdujących tu gatunków znajduje się na liście "polskiej czerwonej księgi zwierząt").
Jest to też przystanek dla ptaków migrujących. Zlatują tu m.in. gęsi zbożowe, gęsi białoczelne i gęsi gęgawe. 
Ryby występujące w tym rozlewisku to: szczupak, lin, karaś, okoń, karp, krasnopiórka, płoć. Rozlewisko obejmuje 128,7 ha.


- Ostróda - 23 km 
Ostróda położona jest na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Przez miasto przepływa rzeka Drwęca. W bezpośredniej bliskości znajduje się 15 jezior, w tym aż 5 w obrębie samego miasta, tutaj też jest centralny port trzech kanałów. Rozgałęziony system żeglugowy Kanału Ostródzko-Elbląskiego jest niezwykle interesujący pod względem technicznym oraz unikatowy w skali europejskiej, jako kanałowy szlak wodny. Na jego trasie wybudowano cztery śluzy oraz pięć pochylni, które niwelują różnicę poziomów wody o 99 m, a statki poruszają się po nich na specjalnych wózkach. Z całą pewnością tylko w Ostródzie statki pływają po trawie.

Turystom lubiącym piesze wędrówki polecić można dwa szlaki turystyczne o łącznej długości 25 km. 
Dla kajakarzy przeznaczonych jest pięć przepięknie położonych szlaków kanałowych.
Raj dla rowerzystów stanowią liczne pagórki oraz ścieżki leśne.
W Ostródzie można także m.in. skorzystać z liczącego 800 metrów długości wyciągu dla narciarzy wodnych. 

- Olsztyn - 28 km 
Olsztyn leży w południowej części Warmii. Przez miasto Olsztyn przepływają 3 rzeki: Łyna, Wadąg i Kortówka, a w granicach administracyjnych miasta obecnie leży 15 jezior.

Na terenie Olsztyna znajdują się dwa rezerwaty przyrody roślinności torfowej: Mszar – powierzchnia: 4 ha, Redykajny – powierzchnia: 10 ha.

W Zamku Kapituły Warmińskiej mieści się w Muzeum Warmii i Mazur. W jego zbiorach znajdują się m.in. pamiątki, dokumenty, ikonografie, obrazy i rzeźby rodem z tutejszego regionu. W Muzeum zlokalizowana jest stała wystawa kopernikowska, której najważniejszym eksponatem jest astronomiczna tablica doświadczalna wykonana własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika w 1517 roku.

W Olsztynie funkcjonuje około 10 galerii sztuki., m.in.: Biuro Wystaw Artystycznych z siedzibą w olsztyńskim planetarium, Galeria Rynek, Galeria Spichlerz MOK, Art Deco.

Największym olsztyńskim teatrem jest dramatyczny Teatr im. Stefana Jaracza, założony w 1925 r. W Teatrze im. Stefana Jaracza odbywają się Olsztyńskie Spotkania Teatralne oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Demoludy". Aktualnie teatr posiada status narodowej instytucji kultury.

Do najważniejszych olsztyńskich cyklicznych imprez i festiwali należą m.in.: Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję".

Olsztyńskie Planetarium Astronomiczne otwarto 19 lutego 1973 – w pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jest to drugie co do wielkości planetarium w Polsce. Planetarium jest siedzibą Federacji Miast Kopernikowskich.

Olsztyn położony jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, polskiej części Drogi św. Jakuba, Szlaku Zamków Gotyckich, Szlaku Grunwaldzkim, czy Szlaku Kopernikowskim.

OPINIE

Niesamowite i magiczne miejsce!
Domek na Mazurach pozostawia piękne wspomnienia, chce się wracać do was każdego roku :)

KONTAKT

KONTAKT

bottom of page